facebook

Do tejto rubriky môžete pridávať svoje podnety a pripomienky čo všetko by sa malo zmeniť na Klokočine. Prípadne napíšte na kontaktný e-mail. Samozrejme v čom budeme vedieť pomôcť, odpovieme hneď. Ďakujem za Vaše podnety.

16 Comments

  1. Vladimír

    Dobrý deň..Chcel by som nahlásiť jeden podnet pre mestské služby. Na Kmeťovej ulici od Jedlíkovej až po Golianovu na mieste vodorovného státia pre vozidlá nad 5 metrov zasahujú kríky až do vozovky čo komplikuje vozidlám parkovanie.
    Prajem Vám pekný deň.

  2. Eva

    Dobry den, chcem dat do pozornosti problem na golianovej ulici. Na ceste v strede medzi gymnaziom a maticou mam kazde rano nie len ja poriadny problem stihnut autobus. Auta nedodrziavaju rychlost,ide jedno za druhym a je nemozne sa dostat na druhu stranu cesty kde je zastavka. Bezny clovek este jak tak prebehne ale ja s 3 rocnym dietatom sa bojim pichnut medzi rozbehnute auta. Je naozaj nutne spravit prechod pre chodcov. Sice je pocas dna tato cesta kludna ale rano je to uz roky katastrofa.

  3. Tkacova

    Dobry den,
    chcela by som poziadat o zmenu tykajucu sa svetelnej signalizacie na krizovatke Kmetova/Hviezdoslavova trieda. Auta prichadzajuce z Pramena smer Kaufland a pod. (ktorych je stale viac, kedze rodinnych domov pribuda) maju velmi kratky cas zelenu. Stihnu prejst maximalne 3 vozidla. Bolo by super, keby bol tento cas predlzeny. Myslim, ze by ostatne vozidla neboli o nic ukratene.

  4. Gabriela Waldnerová

    Dobrý deň, poprosila ma suseda, aby som v mene jej dcéry požiadala o vybudovanie detského ihriska
    na

    ul.Rínska – Klokočina.Bývajú tam mladé rodiny s detmi a nemajú sa kde hrať.

    Ďakujem za odpoveď.
    Waldnerová

  5. admin

    hviezdaPodnet od p.Waldnerovej zástupkyne vlastníkov na Jurkovičovej 3-11 citujem :

    Dobrý deň prajem v prílohe vám zasielam žiadosť vlastníkov bytov na Jurkovičovej 3-11 na rozšírenie parkoviska v blízkosti tohto bytového domu podpísanú vlastníkmi.
    žiadosť

  6. admin

    hviezdaPodnet od p.Waldnerovej zástupkyne vlastníkov na Jurkovičovej 3-11 citujem :

    Žiadame vyrúbať 2 ks stromov – druh Katalpa.
    Jeden sa nachádza na ul.Jurkovičova, medzi predným vchodom 9-11. Je zasadený priamo na prípojke vody do objektu a jeho korene porušujú potrubie.
    Druhý strom je za objektom Jurkovičova 3-11 a jeho koreň zasahuje pod okapový chodník, pričom dochádza k jeho poškodzovaniu.
    Na treťom strome treba opíliť celý konár, ktorá sa nakláňa nad zadný vchod Jurkovičova 9 a pri väčšom vetre búcha do chodbových okien.

    Ďakujem za kladné riešenie žiadosti.

    1. admin

      otáznikOdpoveď od p.Štrbu z MsÚ:

      Dobrý deň, pán Obertáš.

      Rád by som Vám dal inú odpoveď, ale nie som si istý, či týmto požiadavkám obyvateľov skutočne vyhovieme, a ak aj áno, zrejme nie v plnom rozsahu. Tie stromy poznám, nie sú to katalpy, ale paulovnie, a ani nie sú prvýkrát navrhnuté na odstránenie. Hoci naozaj neboli vysadené vhodne, ani názor obyvateľov v minulosti na výrub nebol celkom jednoznačný (niektorým vyhovuje zaclonenie slnečného svetla zo strany Hviezdoslavovej) .

      Pôjdem sa tam pozrieť a navrhnem Vám riešenie, a ak budeme smerovať k prípadnému výrubu, bude žiadúce vec prerokovať s obyvateľmi a ustáliť nejaké ich jednotné stanovisko, aby sme predišli nedorozumeniam.

      S pozdravom

      Štrba

  7. Jana Fabková

    Chcela by som sa spýtať, kedy prídu uskutočniť výrub stromu, na adrese Jurkovičova 9,

    Nitra, ktorý bol nahlásený a schválený na mestskom úrade Nitra v minulom roku, už to bude pomaly rok.
    Povedali , že sa to musí uskutočniť v čase vegetatívneho pokoja, už o 2 mesiace nebude vegetatívny pokoj.

    Ďalej som si všimla, že ešte by bolo potrebné spíliť kríky

    na Jurkovičovej ulici
    , medzi vchodmi č.3 a č.5,ktoré zasahujú nebezpečne do chodníka a pri
    nepozornosti sa človek môže poškriabať, horšie by bolo, keby mu konárik pichol do oka.

    Za porozumenie ďakujem, želám veľa úspechov.

    1. admin

      fajkaDobrý deň p.Fabková pani Ing.Vencelová z MsS Nitra prisľúbila, že výrub uskutoční čo najskôr a aj v rozhodnutí o termíne výrubu je termín do 31.3.2015. Výrub uskutočnený dňa 19.1.2015

  8. Gabriela Waldnerová

    hviezdaV mesiaci máj 2014 som ako Zástupkyňa vlastníkov na Jurkovičovej 3-11, žiadala Mestské služby o vyznačenie vodorovného dopravného značenia na parkovanie pred týmto objektom.Odpoveď na moju
    požiadavku bola nasledovná: dopravné značenie na sídliskách a v celom meste na komunikáciách, ktoré
    sú v správe Mestských služieb zabezpečuje iba správca.Keďže od uvedenej požiadavky ubehlo už 6 mesiacov a nič sa v tomto smere nevykonalo, opätovne žiadam o vyznačenie parkovacích miest pred
    objektom Jurkovičova 3-11 aj na druhej strane za cestou.
    Ďakujem za to,že sa problém posunie dopredu a vyrieši k spokojnosti vlastníkov platiacich dane.
    Waldnerová

    1. admin

      Dobrý deň p.Waldnerová Váš podnet bude riešený cez poslancov za VMČ č.4, takisto bude opätovne zaslaný podnet na MsS Nitra p.riaditeľovi a oddeleniu pre podnety. Pokiaľ nedostaneme odpoveď do 1 mesiaca budeme to riešiť cez primátora a MsZ v Nitre. Verím, že v tomto prípade sa budú snažiť všetci zainteresovaný.

    2. admin

      otáznikTakže odpoveď z MsS Nitra je nasledovná:

      Momentálne nie je možné Vašej požiadavke vyhovieť, pretože z finančných prostriedkov, pridelených v rámci rozpočtu na rok 2014 správcovi miestnych komunikácií na opravu, obnovu a zriadenie dopravného značenia, nie je možné zabezpečiť všetky požiadavky občanov a preto je nutné uprednostniť tie, ktoré by mohli vážne ohroziť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Vašu požiadavku teda berieme na vedomie a bude zaradená na vybavenie v roku 2015.

      Verím, že sa realizácia v roku 2015 uskutoční.

Napísať odpoveď pre Vladimír Zrušiť odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.